Изложба Доминике Морариу у Градском музеју

јан 5, 2017

Академски уметник, Доминика Морариу током јануара, у згради „Конкордија”, Градског музеја Вршац, изложиће радове из циклуса МеМОРАРИУм. Изложбу чине принтови на клириту, рађени током 2016. године.

“Заснована на креативној игри сегментима облика и сећања из својеврсног хербаријума-дневника, дела представљена на овој изложби за исходиште имају личну причу, епизоду из живота уметнице, обележену посебном, искреном и интензивном заинтересованошћу за свет биљака, за „законитости и различитости“ тог света, „лепоту структуре и облика“, „чудесне моћи исцељења“… Вешто скован назив изложбе не само што потврђује напомену о личној причи, већ несумњиво одражава нарочите значењске консеквенце искуства које иза ње стоји, а које је и искуство интроспекције и рефлексије. Коинциденција или не – логика скривена иза структуре одабраног термина поклапа се с логиком визуелних креација пред нашим очима.”

Из предговора за каталог изложбе – Весна Милановић

Препорука аутора је да се изложба погледа по сунчаном дану. Реализацију изложбе суфинансирањем помогао Град Вршац.