– На тај начин, њихова уметност постаје интерфејс оне стварности коју друштво у свом званичном наступу жели и да сакрије, али и да је, на неки себи својствен, морбидан начин покаже, подржи и развија. Тако је улога ових уметника у идентификовању, приказивању и раскринкавању ових пракси недвосмислено значајна, рекао је Тимотијевић.
За овдашње прилике помало необично, за светске већ увелико тренд, идеја је била да се три аутора, Јелена Горички, Владимир Мојсиловић и уметнички колектив „Зампа ди Леоне“, три различита поетска правца, доведу у корелацију кроз заједнички наступ са позиције уметника независне сцене ка културном мејнстриму и на тај начин донесу свој другачији приступ ликовности, социјалним темама и уопште начину на који уметност стиже до крајњих конзумената у Србији.
Јелена Горички је дипломирала на Академији уметности у Новом Саду, одсек сликарство у класи професора Милана Блануше. Од почетка студија 1997. истражује поље нових медија, углавном инсталације у простору интерактивне анимације и фотографију.
Владимир Мојсиловић је дипломирао графику на Академији уметности у Новом Саду 2002. Излагао је на бројиним изложбама и учествоавао у мултумедијалним пројектима.
„Зампа ди Леоне“ је уметнички колектив основан 2000. који усмерава своје активности и стрип наративе против лажне левичарске политичке праксе и савремене уметничке продукције која има поданичку улогу у друштву кризе либерално капиталистичке културе.