Вршачки замак – мотив презентације Вршца на 38. Сајму туризма

феб 22, 2016

Туристичка организација општине Вршац се ове године на Сајму преставила штандом који је изгледао као Вршачки замак- споменик од изузетног значаја за наш град. Овај некласични вид рекламе је урађен циљано са намером да услови повећану заинтересованост за посету нашем лепом граду и посебно Вршачком замку.

До овако осмишљене презентације дошло је захваљујући одличној сарадњи Градског музеја са Туристичком организацијом општине Вршац. У предходној години од маја до новембра реконструисано утврђење Вршачког замка посетило је преко 10.000 посетилаца. Будући да Сајам туризма сваке године посети неколико десетина хиљада појединачних посетилаца и да је ове године било преко 1150 излагача, надамо се да ће наступ на сајму допринети још већој посети Вршачком замку у 2016. години. Осим ове практичне пословне користи паралелно са Сајмом туризма у току је био и Сајам сувенира, што је тренутно од посебног интереса за наш музеј, будући да је у току израда сувенирнице у холу зграде „Конкордија“ у којој је седиште музеја.